Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

rendezvény, ágazati konferencia 2023   2023. február 13. Hír

Ökológiai Gazdálkodás - Ágazati Konferencia 2023

Az ökológiai mezőgazdaság jövője az Európai Közös Agrárpolitika és a globális kihívások tükrében

Találkozzunk idén újra személyesen, az ÖMKi által immár negyedik alkalommal megrendezett, Ökológiai Gazdálkodás - Ágazati Konferencián, amelynek ezúttal a Neumann János Egyetem ad otthont. Változatos szakmai programokkal, érdekfeszítő témákkal, hazai és nemzetközi előadókkal, a tapasztalatcserének helyt adó műhelymunkákkal várjuk a biogazdálkodás jelenlegi és jövőbeli szereplőit: gazdákat, szaktanácsadókat, kutatókat, diákokat, gyakorló szakembereket és a téma iránt érdeklődőket, az ország egyik legizgalmasabb egyetemi épületében, a kecskeméti CAMPUS-on.  A nagyszabású eseményt Dr. Juhász Anikó, helyettes államtitkár nyitja meg.

Időpont: 2023. február 28. kedd 

Helyszín: Neumann János Egyetem, Kecskeméti CAMPUS, 6000 Kecskemét, Izsáki út 5.

A konferencia célja az ökológiai gazdálkodás jövőjét meghatározó legfontosabb lehetőségek, kihívások és tapasztalatok megosztása és megvitatása, inspirációs kitekintéssel a kiemelkedő nemzetközi tapasztalatokra. 

A konferencia nemzetközi vendégei: 

  • Geetie Singh-Watson, etikus gasztro-vállalkozó, az első londoni bio pub, a DUKE of CAMBRIDGE (1998) és a THE BULL INN & ALBATROSS (2019) bio fogadó alapítója, akivel a helyi, szezonális és öko étkezés jelentőségéről és megvalósíthatóságáról beszélgetünk. Geetie-t 2009-ben az év üzletasszonyának és az év vállalkozójának választották Angliában. 

  • Guy Singh-Watson, biokertész, az angliai Riverford Farm és Közösség alapítója, aki kis családi vállalkozásából országos biozöldség kosárközösséget szervezett, majd cégét a befektetők helyett inkább a munkavállalóinak adta el. Környezeti, társadalmi és gazdasági meggyőződése világszerte ezreknek jelent inspirációt. Most a hazai közönségnek adja át legfontosabb üzeneteit. 

  • Dr. Knut Schmidtke, a Drezdai Egyetem professzora, a svájci Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (FiBL) igazgatója, a szántóföldi ökogazdálkodás gyakorlati specialistája, aki a klímaváltozás extrém hatásai elleni védekezés lehetőségeit, valamint az ökológiai szántóföldi tápanyagutánpótlás stratégiáit járja körül - kiemelve az állattartás nélküli gazdaságok lehetőségeit.

              *Az angol nyelvű előadásokhoz szinkrontolmácsolást biztosítunk. 

Szeretettel várjuk Önt az ökogazdálkodási ágazat elismert nemzetközi és hazai előadói nevében! 

Meghívott előadóink

A szekciók kiemelt témái 

  • Helyi, szezonális és öko étkezés - megvalósítható a gyakorlatban? 

  • A Tápanyag utánpótlás lehetőségei ökológiai szántóföldi és kertészeti termesztésben 

  • Regeneratív ökológiai mezőgazdaság  

  • Fenntartható gazdálkodást segítő szaktanácsadási segédlet az új KAP előírásainak gyakorlati megvalósításáért 

  • Ősgabonákban rejlő lehetőségek  

  • Szőlő és gyümölcs ültetvények diverzitása, a sokféleség fokozása sorköztakarással 

  • Az országos ÖMKi-VSZT-Nébih ökológiai gabona fajtateszt hálózat kétéves eredményei 

  • Agroökológiai átállás - részvételi kutatási módszerek és várható nemzetközi kutatási programok 

  • Digitalizáció a világban és a mezőgazdaságban, fókuszban az állattenyésztés 

 Vendégeinket helyben termelt, bioalapanyagokból készült gasztrofogásokkal várjuk.

RÉSZLETES PROGRAMTERV IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL

A rendezvényt a kecskeméti Neumann János Egyetem névadójának 120 éves születési évfordulója alkalmából meghirdetett, Neumann 2023 év keretében szervezzük meg, a fenntartható fejlődés és a multidiszciplináris kutatási eredmények bemutatása jegyében. 

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. 

A konferenciára a helyek beteltek, a jelentkezés lezárult. Köszönjük érdeklődését!

Alakítsuk közösen a jövő ökológiai mezőgazdaságát! 

NAK szaktanácsadók figyelmébe:  

A rendezvény a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által akkreditált, ajánlott esemény. A részvételért 4 kreditpont kapható, amennyiben a szaktanácsadó az esemény kezdetén és végén egyaránt aláírásával igazolja jelenlétét a regisztrációs asztalnál kihelyezett íven. 

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2023. március 1.

Hír
Inspiráció, tudomány és innováció – így alakul az ökológiai mezőgazdasági ágazat jövője

2023. február 28-án az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) immár negyedik  alkalommal rendezte meg az Ökológiai Gazdálkodás – Ágazati Konferenciát, amelynek ezúttal Kecskeméten, a Neumann János Egyetem CAMPUS-a adott otthont. A konferencia célja az ökológiai gazdálkodás jövőjét meghatározó legfontosabb lehetőségek, kihívások és tapasztalatok megosztása és megvitatása volt, inspirációs kitekintéssel a kiemelkedő nemzetközi tapasztalatokra.

Részletek
2022. november 8.

Hír
Ünnepség a Karcagi Kutatóintézetben

Az ÖMKi munkatársai is képviseltették magukat Karcagi Kutatóintézet fennállásának 75. évfordulóját ünneplő rendezvényen november 8.-án.

Részletek
2022. augusztus 9.

Hír
Európai tudományos konferencia a peszticidmentes mezőgazdaságért

2022. június 2-3. közt tartották meg a franciaországi Dijon-ban az Európai tudományos konferencia a peszticidmentes mezőgazdaságért (European Scientific Conference Towards Pesticide Free Agriculture) című rendezvényt több mint 300 résztvevővel. Az ÖMKi-t Dr. Bencze Szilvia, vezető kutató képviselte.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Közösség által támogatott mezőgazdaság

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A Közösség által támogatott mezőgazdasági rendszerek Európa nyugati felén és Észak-Amerikában az utóbbi években egyre jelentősebb szerepet kaptak a helyi élelmiszerrendszerek területén.

Részletek

Kiadvány
Méhegészségügy az ökológiai méhészetben

Az ökológiai méhészkedés méhegészségügyének legfontosabb alapelve a méhcsalád fajára jellemző teljes egészség megőrzése. Ennek érdekében a klasszikus kihívások mellett újabb és újabb jelenségek merülnek fel, mint a globális árumozgatás és a klímaváltozás, valamint környezetünk flórájának változása. 

Részletek

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások: on-farm fajtatesztek eredményei - 2017

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A búza az ökológiai gazdaságok legnagyobb területen termesztett szántóföldi növénye, melynek jelentősége a tönkölypiac zavarai miatt az elmúlt években tovább nőtt. On-farm típusú búza fajtatesztjeinket 2012 őszén indítottuk el és az ígéretesnek tűnő fajtákat folyamatosan igyekszünk biztosítani a kísérletekben résztvevő gazdálkodók számára. Az eltelt öt év alatt eddig közel húsz helyszínen mintegy negyven búza fajtát vizsgáltunk.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen