A legelőhasználati kutatás fő célja Magyarországon a húsmarhaállományok nagy részét legelőre alapozott tartásmód jellemzi. A kérődzés nyomon követése digitális érzékelők segítségével, valamint a gyep állapotának rendszeres növénytársulástani (cönológiai) felvételezése lehetővé teszi a legeltetés optimalizálását, a legelőszakaszok váltásainak pontosabb időzítését és objektív alapot szolgáltathat a legeltetési tervek elkészítéséhez. A védett gyepek legelőként való hasznosítása esetén mindezek hozzájárulnak az állatok megfelelő kondíciójához, valamint a növényzet regenerálódásának elősegítéséhez. On-farm kutatásainkat nagy létszámú állatcsoporton végezzük, a gazdaságok aktív részvételével Legelőhasználat optimalizálása a kérődzési értékek alapján
Tevékenységek
Várt eredmények
Legelőhasználat optimalizálása a kérődzési értékek alapján - MNVH

A kutatások megvalósítását a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) támogatja: www.videkihalozat.eu
Kontakt személy

Balogh Petra
Kutatási asszisztens
Ökológiai gazdálkodási mérnök MSc, Okleveles mezőgazdasági mérnök
petra.balogh@biokutatas.hu
Kapcsolódó és további elemek a Shopban
.png)
Rendezvény
Műhelymunka a digitalizáció elősegítésére
Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi), PATH2DEA projektje, valamint a Magyarországi Precíziós Állatartásért Egyesület (MAPÁE) együtműködésében szervezzük meg közös workshopunkat az agroökológiai átállást lehetővé tevő digitalizáció elősegítése témában.
Részletek
Kiadvány
Ökológiai gabona-
termesztés
Az ökológiai növénytermesztésben a legfontosabb növénycsoportot a gabonafélék jelentik. Magyarországon az ökológiai termesztésű szántóföldi növények között a gabonafélék közel 50%-os részaránnyal szerepelnek.
Részletek
Kiadvány
Ellenálló fajták gyümölcs-
termesztők részére – Almatermésűek
Ebben a kiadványban almatermésű fajok (alma, körte, birs, naspolya és ázsiai körte) biotikus és abiotikus stresszel szemben valamilyen módon ellenálló fajtáiról olvashat. Olyan termesztőknek szól ez a gyűjtemény, akik minél kevesebb növényvédőszer felhasználásával igyekeznek minőségi gyümölcsöt termeszteni.
RészletekTámogatók


