Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

BIOEAST országok támogatása a biomassza alapú gazdaságra való átállásban

Támogatás: Horizont Európa, Európai Bizottság, Koordinációs és Támogatási Cselekvés (Coordination and Support Action)

Koordinátor: Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi)

Konzorciumi partnerek: A konzorcium 30 partnerből áll 17 európai országot (11 BIOEAST ország + Belgium, Finnország, Németország, Írország, Olaszország és Spanyolország) lefedve.

Időtartam: 2024. január – 2026. december

https://bioeast.eu/ 

Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) által koordinált BOOST4BIOEAST (B4B) projekt a BIOEAST Kezdeményezés támogatására jött létre és célja a kelet- és közép-európai és a balti országok biomassza alapú gazdaságát segítő cselekvési tervek kidolgozása, valamint az érdekelt felek közötti párbeszéd kialakításának ösztönzése, mind nemzeti, mind makro-regionális szinten.

A B4B az elődje, a BIOEASTsUP Horizont 2020 projekt nyomdokait követi, és annak eredményeire épül, amely a BIOEAST stratégiai kutatási és innovációs menetrend (BIOEAST SRIA) és a 11 BIOEAST ország biomassza alapú gazdasági stratégiai koncepciójának kidolgozása révén megalapozta a biomassza alapú gazdaság szakértői és a döntéshozói közötti makro-regionális együttműködést.

A projekt alapját képezi a biomassza alapú gazdaság valamennyi területét felölelő nemzeti szakértői közösségek (BIOEAST HUB-ok) létrehozása és fejlesztése, amelyek a közigazgatáshoz fognak kapcsolódni, biztosítva a közvetlen és hatékony kapcsolatot a politikai döntéshozatallal. A következő három évben a HUB-ok részt vesznek a biomassza alapú gazdaságot támogató nemzeti cselekvési tervek kidolgozásában. Ennek részeként a nemzeti innovációs ökoszisztémák támogatásában ágazatközi együttműködés, kapacitásépítés, a tudáshoz és a hálózatokhoz való hozzáférés elősegítése lesz a feladatuk. Továbbá, makro-regionális szinten hozzájárulnak a BIOEAST Tematikus Munkacsoportok (TWG-k) specifikus stratégiai kutatási és innovációs tématerületei alakításához (Agroökológia, Bioenergia és Új Értéknövelt Anyagok, Élelmiszerrendszerek, Erdészeti Értéklánc, Édesvíz-alapú Gazdaság, Bioalapú Termékek és Oktatás) a 2022-ben közzétett BIOEAST SRIA felülvizsgálata alkalmával.

A BOOST4BIOEAST célja:

  1. Az biomassza alapú gazdaság területeihez kapcsolódó szakértők és már létező hálózatok aktív részvételének erősítése az érintett szakpolitikák kialakításában nemzeti BIOEAST HUB-okon keresztül.

  2. 11 nemzeti biomassza alapú gazdaságot támogató cselekvési terv közös kidolgozása vagy fejlesztése.

  3. A biomassza alapú gazdasághoz kapcsolódó kutatásba, innovációba és oktatásba történő nemzeti beruházások lehetőségeinek feltárása, elősegítve a többszereplős együttműködést a makro-régióban.

  4. A biomassza alapú gazdasággal kapcsolatos ismeretek gyarapítása az oktatási igények, a biomassza alapú gazdasághoz szükséges kompetenciák, a biomassza elérhetőségének és innovációs rendszereinek felmérésével, valamint a BIOEAST UniNet egyetemi hálózat bővítésével.

  5. Az Európai Kutatási Térséghez való hozzájárulás a kutatás, az innováció és a technológia egységes, határok nélküli piacának előmozdításával a BIOEAST makro-régióban.

  6. Egy online Tudásplatform létrehozása, amely magában foglalja a BIOEAST makro-régióból rendelkezésre álló biomassza alapú gazdasággal kapcsolatos ismereteket, tudásanyagokat a hálózatépítés és az információmegosztás támogatása érdekében.

A BOOST4BIOEAST projekt teljes körű stratégiai, szakmai, menedzsmenti és logisztikai koordinációjáért az ÖMKi felel, viszont a projekt pénzügyi feladatait a Sustainable Innovations (Spanyolország) látja el.

A koordináció mellett, az ÖMKi egy munkacsomagot is vezet (WP6), aminek célja a BIOEAST makro-régió biomassza alapú gazdasággal kapcsolatos kutatási és innovációs prioritásait meghatározó BIOEAST SRIA aktualizálása. Továbbá, az ÖMKi felelős a HUB-ok és TWG-k tevékenységeinek nyomon követeséért és kiértékeléséért, valamint a nemzeti biomassza alapú gazdasági cselekvési tervek kidolgozásának megvalósulásáért.

Mindezek mellett, az ÖMKi továbbra is irányítja az Agroökológiai TWG-t az Agrárminisztériummal közösen, felelve a munkacsoport projektben lefektetett feladatainak teljesítéséért.

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2022. szeptember 20.

Nemzetközi projektek
A biogazdálkodás ösztönzése - OrganicTargets4EU

OrganicTargets4EU - A biogazdálkodás és az akvakultúra ösztönzése a Termőföldtől az Asztalig célok elérése érdekében

 

 

Részletek
2019. augusztus 8.

Nemzetközi projektek
Szaktanácsadói hálózat - i2connect

A projekt az interaktív innovációs folyamatokat támogató szaktanácsadók kompetenciájának fejlesztéséért az európai mezőgazdaságot és erdészetet érintő összetett kihívásokra való reagálás érdekében fejti ki tevékenységét.

Részletek
2024. április 16.

Nemzetközi projektek
Az ökológiai gazdálkodási rendszerek terméshozamának növelése - Organic Yields Up

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások - 2016

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A kalászos gabonák közül az őszi búzafajták „on-farm” típusú tesztelését 2012 ősze óta szervezi az ÖMKi. A kísérletekben a tapasztalt gazdálkodók az ország különböző gabonatermő tájegységeiből önkéntesen vesznek részt. A kísérletben szereplő fajtasor évről-évre változik.

Részletek

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások: on-farm fajtatesztek eredményei - 2018

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A 2012 őszén elindított és ökológiai gazdaságokban megvalósított étkezési búza fajtatesztjeink 2018-ban is folytatódtak. Új önkéntes gazdaságok bevonásával a vizsgálati helyszíneink számát sikerült tovább növelni és ezekkel az ország fontosabb gabonatermő régióit még jobban sikerült lefedni, mint korábban.

Részletek

Kiadvány
A paradicsomvész korai tüneteinek észlelése multispektrális gépi látással

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen