Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

2021. április 19. Hír

Támogasd a hazai biogazdálkodást adód 1%-val!

2021. januárjától az Ökológiai Mezőgazdaság Kutatóintézet tulajdonosa az idén húszéves Sárközy Péter Alapítvány a Biokultúráért.

Az alapítványt 2001-ben, Dr. Solti Gábor, az alginit felfedezője kezdeményezésére hozták létre, Dr. Sárközy Péter professzor, a Biokultúra Egyesület (ma: Magyar Biokultúra Szövetség) egyik alapítója és örökös tiszteletbeli elnöke emlékére, a magyar mezőgazdaság és azon belül is az ökológiai gazdálkodás ügyét állhatatosan szolgáló szellemisége fenntartásárára.

A tulajdonosváltás keretében januártól a Sárközy Péter Alapítvány biztosítja, hogy folytatni tudjuk független hazai kutató és ismeretterjesztő munkánkat. Mi pedig igyekszünk a Sárközy Péter Alapítvány hagyományait és szellemiségét tovább vinni és népszerűsíteni.

Most itt a lehetőség, hogy adód 1%-ával Te is hozzájárulj Sárközy Péter Alapítvány működéséhez, és ezáltal a fenntartható mezőgazdaság, az egészséges és környezetbarát élelmiszer-rendszerek hazai fejlesztéséhez!

Ha támogatod a Sárközy Péter Alapítványt:

  • fejleszteni tudjuk non-profit kutatási tevékenységünket az ökológiai gazdálkodás hazai fellendítéséért,
  • eredményesen tudjuk terjeszteni a gyakorlati kutatási eredményeinket szakmai kiadványok, rendezvények, videók és szakcikkek segítségével,
  • tovább erősödhet ismeretterjesztő és szemléletformáló tevékenységünk, amellyel széles körben hirdetjük az ökológiai gazdálkodás jelentőségét,
  • hozzájárulsz, hogy itthon is erősödjön az ökológiai gazdálkodás érdekképviselete és ezáltal a biogazdaságok száma, így segíted a fenntartható hazai élelmiszer-termelést,
  • támogatod a Sárközy Péter Tudományos Emlékülést és a Sárközy Péter által képviselt biokultúra szellemiség fennmaradását.

Adód 1%-áról május 20-ig van lehetőséged rendelkezni!

Részletek: https://nav.gov.hu/nav/szja1_1/1_1_szazalek

Sárközy Péter Alapítvány a Biokultúráért adószáma: 18173682-1-13

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2019. május 20.

Hír
🐝MI A MÉHEKKEL VAGYUNK. ÉS TE?

Május 20-a a méhek világnapja. Hogyan járulhatsz hozzá Te magad is a méhek védelméhez?

Részletek
2019. szeptember 2.

Hír
A tájfajta paradicsomoknak ott a helyük a tányérokon!

Részletek
2022. május 18.

Hír
Digitális megoldások a legeltetett húsmarha ágazatban 4. rész

Hogyan tudunk egy húsmarhatartó telepet körültekintően irányítani? Mi mindenre érdemes odafigyelnünk az állatok jóléte és termelékenysége érdekében és milyen adatokban érdemes összefüggéseket keresnünk?

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Gyeptelepítés elmélete és gyakorlata az ökológiai szemléletű gazdálkodásban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Az agrártájba ágyazott gyepek fontos szerepet játszanak a faj- és tájszintű sokféleség megőrzésében és fenntartásában. A gyepek fajgazdagsága kiemelt természetvédelmi jelentőséggel bír.

Részletek

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások - 2016

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A kalászos gabonák közül az őszi búzafajták „on-farm” típusú tesztelését 2012 ősze óta szervezi az ÖMKi. A kísérletekben a tapasztalt gazdálkodók az ország különböző gabonatermő tájegységeiből önkéntesen vesznek részt. A kísérletben szereplő fajtasor évről-évre változik.

Részletek

Kiadvány
ÖMKi szántóföldi on-farm kutatások - Búza 2019

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen