Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

i2connect, állattenyésztés, szenzorok   2021. november 19. Hír

Szürkemarha gulyák nyomon követése IoT-technológiával

A szaktanácsadók innováció-szervezési feladatai a projekt egyes szakaszaiban.

Magyarországon az őshonos szürkemarhát többnyire karám nélkül, nagy kiterjedésű területeken (a „pusztában”) legeltetik. Az egyik legnagyobb magántenyésztő munkáját segítő szaktanácsadók egy olyan informatikai (IoT) rendszer kialakítását és tesztelését javasolták, amely lehetővé teszi az állatok mozgásának nyomon követését és adatok gyűjtését a gazdaság igényeinek megfelelően.

Az érzékelők hasonló méretűek, mint a normál füljelzők, egy belső akkumulátor és egy napelem táplálja őket. Az alkalmazott technológia alapja a LoRaWAN. Ez kis energiafogyasztás mellett képes biztosítani a mozgás követéséhez szükséges adatkommunikációt, akár nagyobb (több 10 km) földrajzi távolság esetén is. A szarvasmarha mozgása valós időben követhető a webes böngésző vagy a mobil eszköz térképes felületén.

Az előnyök a következők:

  • Nincs szükség személyes követésre az állatok pozíciójának ismeretéhez.
  • Állategészségügyi, legelő hasznosítási információk nyerhetők ki.
  • Virtuális karám funckió.

Röviden: Egy ígéretes technológia a szabad legeltetésre alapozott állattartáshoz kapcsolódóan.

Az i2connect számára ez a projekt kiváló lehetőséget nyújt a szaktanácsadók innovációs közvetítői feladatainak illusztrálására az egyes fejlesztési szakaszokban.

További részletek az alábbi videóban érhetők el. A videóhoz magyar nyelvű felirat is tartozik, amit a videó jobb alsó sarkában lévő beállítás gombra kattintva lehet bekapcsolni. 

További információk az ÖMKi állattenyésztési kísérletéről itt olvasható.

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2021. július 1.

Hír
Okos állattenyésztés - Láthatóvá tenni a láthatatlant

Egyik új és kiemelt kutatásunk az állattenyésztés területén végzett szenzoros és hagyományos mérési adatok gyűjtése a szabad tartású szarvasmarhák non-invazív (behatásmentes) szenzorokkal mérhető fiziológiai állapotairól, mozgásáról és testsúly-gyarapodásáról.

Részletek
2021. december 1.

Hír
Precíziós gazdálkodás és állatjólét

Mit jelent a precíziós állattenyésztés? A precíziós gazdálkodást alapvetően arra találták ki, hogy a termelési eredményeket növeljék, miközben az erőforrásokat pontosabban használják fel.

Részletek
2020. június 30.

Hír
Szaktanácsadással az ökológiai gazdálkodás fejlesztéséért

Június 25-én az ÖMKiben találkoztak a szaktanácsadási hálózat munkatársai. A rendezvényen bemutatásra került a kutatóintézet szerteágazó tevékenysége, a szaktanácsadók képet kaphattak a hazai és EU-s projektekről, amelyek a munkájukat segíthetik, és amelyekben részt tudnak venni.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Rendezvény
Szaktanácsadók szerepe az interaktív innovációban

Szaktanácsadók szerepe az interaktív innovációban - tapasztalatok, jó gyakorlatok és induló program lehetőségek

Részletek

Rendezvény
Műhelymunka a digitalizáció elősegítésére

Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi), PATH2DEA projektje, valamint a Magyarországi Precíziós Állatartásért Egyesület (MAPÁE) együtműködésében szervezzük meg közös workshopunkat az agroökológiai átállást lehetővé tevő digitalizáció elősegítése témában.

Részletek

Kiadvány
Szója fajta- és termesztés-technológiai tesztek ökológiai gazdaságokban - 2018

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A világ szójatermesztése 2018-ban 340 millió tonna körül alakult, aminek 95 %-a GM szója. A folyamatosan növekvő termésmennyiség ellenére a 2017-2018-as szezonban a felhasználás mennyisége meghaladta a termelést, ami az átmenő készletek csökkenéséhez vezetett.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen