Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

Ökológiai gazdálkodás a gyakorlatban

I. rész: Növénydiverzifikációs megoldások a Csoroszlya Farmnál

Az Új Mezőgazdaság Magazin együttműködésével elindítottuk az „Ökológiai gazdálkodás a gyakorlatban” című videósorozatunkat. A videók célja, hogy bemutassunk hazai biogazdálkodókat és az általuk sikeresen alkalmazott technológiákat.

Az első részben Nobilis Ágostonnal, a Csoroszlya farm tulajdonosával készített interjút Aszódi János, az Új Mezőgazdasági Magazin szerkesztője.A videóban Ágoston az általa is használt növényi diverzifikációs megoldásokról, a bíborhere termesztésről és a borsó-tönköly köztes vetésről is beszél. A videó készítésekor éppen virágzott a bíborhere, ami lélegzetelállító látványt nyújt. Már csak ezért is érdemes megnézni! Na meg azért, hogy jobban megértsük a biogazdálkodás gyakorlatát és jelentőségét.

A videó a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat támogatásával készült. www.videkihalozat.eu

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2023. szeptember 1.

Hír
A pókok utódlása

A nyár vége sok pókfaj számára a párzás és peterakás ideje. Pók-Háló részvételi kutatásunkhoz kapcsolódó cikksorozatunkban érdekességeket mutatunk be a hazai pókfauna udvarlási, párzási, kokonkészítési és utódgondozási viselkedéséről.

Részletek
2023. augusztus 28.

Hír
Agrobiodiverzitás – a jövőnk záloga

Sokakban felmerülhet, miért is olyan fontos a diverzitás, azaz a sokféleség a mezőgazdaságban. Hiszen amíg a gazdálkodók meg tudják termelni a szükséges mennyiségű élelmiszert a fogyasztók számára, addig mi lehet a gond?

Valójában ez a téma sokkal összetettebb, mint gondolnánk, hiszen nemcsak arról van szó, hogy szép és nemes dolog megóvni a körülöttünk élő változatos rovar- és növényvilágot.

Részletek
2023. július 26.

Növényvédelem
Lesajnált növények dicsérete

A hazai gyümölcsösökben, de a rovarporozta szántóföldi kultúrák szinte mindegyikénél évről évre problémát okoz a beporzást végző rovarállomány biztosítása, illetve maga a beporzás. A háttérből ide sejlik már a vadul szkeptikus olvasók hangja, mely szerint a mézelő méhek pusztulása után pár évvel az emberi faj a civilizációjával együtt ki fog halni. Szerencsére nem ilyen egyszerű a képlet, de a beporzás fontossága, az ebben résztvevő, számunkra mindenképpen hasznos rovarpopulációk védelme egyre inkább elsőrendű fontosságúvá válik mind a környezetvédelem, mind pedig a mindennapi mezőgazdasági gyakorlat területén

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások - 2016

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A kalászos gabonák közül az őszi búzafajták „on-farm” típusú tesztelését 2012 ősze óta szervezi az ÖMKi. A kísérletekben a tapasztalt gazdálkodók az ország különböző gabonatermő tájegységeiből önkéntesen vesznek részt. A kísérletben szereplő fajtasor évről-évre változik.

Részletek

Kiadvány
Mezei aszat

A mezei aszat egyre nagyobb problémát jelent, különösen a nagy szervesanyag-tartalmú szántóterületeken gazdálkodók számára, ökológiai és konvencionális gazdálkodásban egyaránt. Ha sikerül megtelepednie, akkor kitartó munkára van szükség ahhoz, hogy az állományát elfogadható szintre szorítsuk vissza. 

Részletek

Kiadvány
Gyakorlati útmutató a fajtaválasztáshoz az ökológiai szójatermesztésben

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen