Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

Növényi génmegőrzés - Farmer's Pride - Zárókonferencia

Június 28 és július 1 között, több mint 150 fő részvételével, a virtuális térben került megrendezésre a Farmer’s Pride H2020 projekt záró konferenciája.

Az első napon olyan kezdeményezések mutatkoztak be, amelyek az in situ génmegőrzés társadalmi értékének a megértésére irányulnak (például a tájfajták/gazdálkodói fajták forgalmazásával vagy a vad rokon fajok kedvező tulajdonságainak növénynemesítésben történő felhasználásával kapcsolatban), valamint ezeknek az értékeknek a népszerűsítésére törekszenek, mind jogalkotási szinten, mind az érintett potenciális szereplők körében. 

A konferencia második napján olyan kezdeményezésekkel, például közösségi génbankokkal ismerkedhettek meg a résztvevők, amelyek támogatják és megkönnyítik a növényi szaporítóanyagok in situ használatát - például a populációk in situ jellemzését, a tulajdonságokkal kapcsolatos információkhoz való hozzáférés biztosítását és a mintákhoz való hozzájutás módját, valamint a vetőmag-rendszerek szereplői közötti együttműködést. Magyarországról a Magház (www.maghaz.hu) közösségi génbank került bemutatásra. 

A harmadik nap az in situ megőrzés gyakorlati megvalósítására összpontosított, az előadók jól működő példákat mutattak be az optimális populáció méretét, a populációk kezelését és az in situ és ex situ génmegőrzés összehangolását tekintve. 

A konferencia utolsó szekciója keretében került megvitatásra a növényi genetikai erőforrások in situ megőrzését és fenntartható felhasználását szolgáló európai hálózat létrehozása. Szó volt a hálózat irányításának és működésének szempontjairól, az érdekelt felek számára nyújtott előnyökről és a hálózat kereteiről, valamint annak hosszútávú működéséről, fenntartásáról. A program végén döntéshozók és szakértők osztották meg a hálózattal kapcsolatos véleményüket egy kerekasztal beszélgetés során. 

A konferenciát az érdekelt felek visszajelzése és a hálózat elindításához szükséges következő lépések megvitatása zárta.

A projekt részleteiről itt olvashattok bővebben.

 

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2022. február 17.

Hír
Mi is az az ökológiai heterogén anyag?

A sikeresebb ökológiai gazdálkodáshoz a jelenleginél sokkal változatosabb növényi szaporítóanyagokra, valamint az adott éghajlati és ökológiai termesztési körülményekhez alkalmazkodott, széleskörű fajtaválasztékra lenne szükség.

Részletek
2024. január 11.

Hír
Röviden a biológiai sokféleségről

Az ember, a Homo sapiens Földünk minden, kicsit is élhető, vagy élhetővé tehető területén jelen van. Az egyenlítőtől a sarkkörökön túli területekig, a tengerszinttől a magashegységekig, ahol csak megtelepszünk használjuk és emiatt átalakítjuk, romboljuk a környezetünket. Ennek köszönhetően a Földön az élet sokfélesége, a „biodiverzitás” a nagy kihalási eseményekhez hasonló ütemben csökken.

Részletek
2021. április 22.

Hír
Virágos talajtakarókkal a biológiai sokszínűségért: a változatosság nem csak gyönyörködtet

Áprilisban két jeles nap hívja fel a figyelmet az élővilág védelmére, a sokszínűség megóvására.

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Kisparcellás öko őszi kalászos posztregisztrációs fajtateszt eredmények összefoglalója (2021-2023)

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Kiadvány
A cseresznyelégy elleni védekezés lehetősége ökológiai gazdálkodásban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Az ökológiai gazdálkodásban a cseresznyelegyek (Rhagoletis cerasi és Rh. cingulata) elleni védekezés kihívást jelent a termelők számára, mivel e kártevők ellen jelenleg nem áll rendelkezésre szelektív, megbízhatóan hatékony és az ökológiai gazdálkodásban is alkalmazható növényvédőszer.

Részletek

Kiadvány
Növényvédelem az almatermésűek ökológiai termesztésében

Az ültetvények védelmének alapja az ellenálló fajták választása, illetve célzott termesztési és ápolási műveletek alkalmazása. Ez egyszerűnek hangzik, de a gyakorlati megvalósítás mégis nagy kihívást jelent gyakorlott kertészek számára is. 

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen