Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFÁ-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

2022. július 25. Hír

BIOEAST kérdőív

A BIOEAST Kezdeményezés felmérést folytat, hogy felmérje a bioalapú gazdaságban valamilyen szempontból érdekelt közép- és kelet-európai szereplők szükségleteit és elképzeléseit, és azokat tolmácsolja a Körforgásos és Bioalapú Európai Gazdaság Közös Vállalkozás (CBE JU) felé: milyen a régiót érintő intézkedések és együttműködések segítenék a részvételünket a bioalapú gazdaság eredményes megvalósításában?

A Bio-based Industries Consortium, valamint az Európai Bizottság által létrehozott CBE JU egy kétmilliárd eurós költségvetéssel rendelkező európai köz-magán társulás (PPP). A szervezet célja olyan kiváló projektek támogatása, amelyek elősegítik az értékláncok különböző pontjain elhelyezkedő különböző szereplők együttműködését, a biomassza előállítóitól és hulladékfeldolgozóktól a kutatókig és a feldolgozóiparig, egyben mérsékelve a hasonló együttműködések kockázatát.

A statisztikák szerint a közép- és kelet-európai régióban érintett szereplők igen kis számban élnek a CBE JU által kínált lehetőségekkel. Annak érdekében, hogy ezen változtassunk, és ennek megfelelően alakítsuk a jövőbeli pályázati kiírásokat, e kérdőív segítségével szeretnénk összegyűjteni a potenciális pályázók igényeit. Az általatok képviselt szervezet profiljától függően egyes kérdések jól ismert témákat érintenek majd, míg mások talán kevésbé. Kérjük, válaszoljatok minden feltett kérdésre, hogy teljeskörű képet kaphassunk arról, mely területeken van szükség leginkább támogatásra ahhoz, hogy felzárkózzunk versenytársainkhoz!

Az alábbi kérdőív célja annak felmérése, hogy a nyersanyagoktól a bioalapú termékekig húzódó értéklánc mely szakaszaiban mutatkozik a legnagyobb igény a támogatásra, összhangban a CBE JU által meghatározott beavatkozási területekkel. Ezt követően arra kérünk, hogy válasszátok ki a felajánlott lehetőségek közül, esetleg javasoljatok egyéb olyan intézkedéseket, amelyek az általatok képviselt szervezet szempontjából előnyösek, stratégiai társulások, együttműködések létrejötte, illetve piacbővülés útján. Kérlek tartsátok szem előtt, hogy még ha a CBE JU által kínált lehetőségekkel nem is terveztek személy szerint élni, a program során születő projektek, eredmények és kezdeményezések a számotokra is haszonnal járnak.

A kérdőív szekcióinak kitöltése 15-25 percet vesz igénybe. A válaszok mind hozzájárulnak a BIOEAST Stratégiai Tervének megalkotásához. Ez a dokumentum a 11 közép- és kelet-európai tagállam igényeit egyesíti majd, hogy segítse a CBE JU szervezetét, valamint a nemzeti döntéshozókat, a jövőbeli munkaprogramok és pályázati kiírások kialakításában.

 

A kérdőívet az alábbi linken éritek el:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/HU_CBEJUandBIOEASTsria

 

Emellett szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy 2022. szeptember 2-án egy online, angol nyelvű validációs workshopra kerül majd sor, ahol véleményezhetitek a felmérés eredményeit összegző Stratégiai Tervet! A workshopra az alábbi linken regisztrálhattok:

https://forms.office.com/r/1fry951Uvr

 

Kérdés esetén, keressétek bátran Józó Murielt (jozo.muriel@vbk.bme.hu)!

Köszönjük a kitöltéseket!

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2023. június 8.

Hír
Növényvédelem, komposzthasználat és palántanevelés témában tartottunk szakmai napot Zsámbokon

2023. május 31-én tartotta meg zöldségkertészeti témájú szakmai napját az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet Zsámbokon. A rendezvény fókuszában az ökológiai zöldségpalánta előállítás, a komposzthasználat és a növényvédelem állt.

Részletek
2018. augusztus 7.

Hír
Nagy Lecsó kampányzáró családi nap – Nagy nevekkel főzünk augusztus 26-án

Az ÖMKi Talajtól a Tányérig biokampánya lassan a végéhez közeledik. Az ÖMKi márciusban indította el a Talajtól a Tányérig kommunikációs kampányát, amely a biogazdálkodást és bioélelmiszer-fogyasztást népszerűsíti. Az öthónapos on-line közösségi akciónk célja, hogy hitelesen, szakmai alapokon, ugyanakkor érthetően mutassuk be a hazai fenntartható élelmiszer-termelést, reflektorfénybe helyezve a biogazdákat és az ökológiai innovációt.

Részletek
2020. február 18.

Hír
Fenntartható megoldások az AGROmash Expon

2020. január 22-25 között újra megrendezték a magyar agrárágazat egyik legjelentősebb szakmai rendezvényét, az AGROmashEXPO és AgrárgépShow-t, a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban. 

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Tönke és alakor tájfajták termesztése ökológiai gazdálkodásban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Kiadvány
Ökológiai gabona-
termesztés

Az ökológiai növénytermesztésben a legfontosabb növénycsoportot a gabonafélék jelentik. Magyarországon az ökológiai termesztésű szántóföldi növények között a gabonafélék közel 50%-os részaránnyal szerepelnek.

Részletek

Kiadvány
Mezei aszat

A mezei aszat egyre nagyobb problémát jelent, különösen a nagy szervesanyag-tartalmú szántóterületeken gazdálkodók számára, ökológiai és konvencionális gazdálkodásban egyaránt. Ha sikerül megtelepednie, akkor kitartó munkára van szükség ahhoz, hogy az állományát elfogadható szintre szorítsuk vissza. 

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen