Hír
.png)
HírÉlet a sorközökben – Szőlészeti Szakmai Nap Egerben
„A sorköztakaró növényzet telepítésének hatásai az ültetvényre” címmel rendezett Szőlészeti Szakmai Napot az ÖMKi Egerben, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Kísérleti Szőlőültetvények és Borászat birtokán. A rendezvényre a LIFE VineAdapt projekt keretében került sor, ahol az ÖMKi kutatói és vendégelőadók osztották meg az ültetvények sorköztakarásával kapcsolatos tapasztalataikat.
sorköztakaró, ÖMKi Élő Sorköz, ökológiai szőlőtermesztés, Life VineAdapt
Részletek
Hír
Pók-Háló, avagy több szem többet lát: kertünk hat- és nyolcszemű lakói
Megfigyelted már, mennyi különböző élőlénynek ad otthont a kerted? Talán nem meglepő, hogy kertművelési szokásaink nyomán mi is formálói vagyunk a közvetlen környezetünk biológiai sokféleségének. A Pók-Háló névre keresztelt kutatásunk ezt a témát járja körbe önkéntes kutatók segítségével!
Részletek.png)
Hír
Az ökológiai átállás lehetőségeiről: Gyakorlati közösségszervező műhelymunkát tartottunk Balatonfüreden
Balatonfüred-Csopak Hegyközség gazdálkodói, szőlészei, borászai bevonásával szervezett egynapos műhelymunkát az ÖMKi április 27-én Balatonfüreden, az Organic Targets 4 EU projekt keretében. Az esemény célja az volt, hogy gyakorlati példákon keresztül mutassa be az ökológiai gazdálkodásra való áttérés lehetőségét, napi gyakorlatát és nehézségeit, ezzel is segítve a téma iránt érdeklődök tájékozódását. Az esemény egyúttal szakmai vitanapot biztosított a már ökológiai gazdálkodást folytatóknak a napi problémák és sikerek megvitatására, együtt gondolkodásra, valamint a helyi adottságokra fókuszáló, a természet és a közösség érdekeit egyaránt szem előtt tartó, közös tervezés megvalósítására.
biogazdálkodás, ökológiai gazdálkodás, OrganicTargets4EU
Részletek.png)
Hír
Közösségi tervezés gyakorlatai az agroökológiában: Agroecology-TRANSECT műhelymunka Magyarországon
Öt ország szakembereivel közösen tartott háromnapos műhelymunkát április 19-21. között Budapesten és Tokajban az ÖMKi az Agroecology-TRANSECT projekt keretében. A Wageningeni Egyetemmel közösen szervezett esemény célja az volt, hogy segítse a projekt kutatás-fejlesztésben aktív szereplőit a szükséges transzdiszciplináris megközelítés praktikus részleteinek az elsajátításában.
biogazdálkodás, élő laboratórium, agroökológia, fajgazdag
Részletek
Hír
Élő laboratóriumok létrehozása és működtetése: Climate Farm Demo műhelymunka Hollandiában (copy)
Tavaly decemberben indult, új Európai Uniós projektünk, a Climate Farm Demo célja, hogy segítse a gazdálkodókat az éghajlatváltozás okozta nehézségek leküzdésében. Ennek érdekében olyan gazdálkodási gyakorlatokat dolgoznak ki a résztvevők, amelyek bemutatásával és bevezetésével a mezőgazdasági termelők sikerrel vehetik fel a harcot a klímaváltozás negatív hatásai ellen, egyúttal a projekt időtartama alatt elérhetik az üvegházhatású gázok kibocsátásának 35%-os csökkentését.
élő laboratórium, klímaváltozás, klímatudatos
Részletek
Hír
Új projekt indul az európai élelmiszerrendszerek átalakításra és a fenntarthatóság növelésére
A Koppenhágai Egyetem vezeti a CLEVERFOOD névre keresztelt, új Európai Uniós projektet, amely az európai állampolgárok társadalmi szintű mozgósításán keresztül segíti elő az európai élelmiszerrendszer átalakítását a klímatudatosság és a fenntarthatóság növelése, a biológiai sokféleség védelme, valamint a közegészségügy javítása érdekében.
fenntartható fogyasztás, élelmiszerrendszerek
RészletekTámogatók


