Research Institute of Organic Agriculture
Cutting edge research Ecological approach Sustainable future

Support our work! hu en

Search


Keyword search

Category

Topic

(Deselect all)
Search

OK-NET Arable

Támogatás: Horizont 2020 Kutatási Keretprogram, Európai Unió

Koordináló szerv: IFOAM EU Group, Belgium

Időtartam: 2015. március - 2018. március

Konzorciumi partnerek: Az OK-NET Arable projekt 12 európai országból összesen 17 partnert fog össze: http://www.ok-net-arable.eu/index.php/project-partners

http://www.ok-net-arable.eu/

http://farmknowledge.org/

Az OK-NET Arable projekt a szántóföldi ökogazdálkodás területén elérhető legjobb európai gyakorlatokat gyűjti össze és teszi elérhetővé. Ezáltal az ökológiai gazdálkodás szereplői – gazdák, szaktanácsadók, kutatók stb. – közötti információcserét erősíti. A projekt-tevékenységekbe bevont biotermelőknek óriási szerepük van a gazdálkodással kapcsolatos ismeretek forrásaként és továbbadójaként egyaránt. Az OK-NET Arable eredményeképpen 2018-ban létrejön egy gazdálkodók számára könnyen elérhető online ismeretgyűjtemény, amely hozzájárul az európai ökotermelők és más ágazati szakemberek ismeretbővítéséhez, ezáltal az ökogazdálkodás sikeres megvalósításához.

Az OK-NET célja, hogy

  • kialakítson gazdálkodói innovációs csoportokat (farmer innovation groups), egy európai szintű együttműködő hálózatot, ennek elérése érdekében a projekt három fontos európai kultúrnövényre fókuszál: a burgonyára, a kenyérbúzára és a durum búzára
  • összegyűjtse és rendszerezze az ökológiai szántóföldi növénytermesztés területén elérhető legelőremutatóbb tudományos eredményeket, közzétegye azokat a termelők számára elérhető és könnyen felhasználható formában
  • létrehozzon az ökológiai gazdálkodás területén egy egyedülálló digitális szakmai platformot, amely lehetőséget biztosít a gazdálkodók, szaktanácsadók és kutatók közötti tudásmegosztásra - a platformon keresztül minden, a témában megalkotott szakmai anyag egy helyről, ingyenesen hozzáférhető.

Az ÖMKi a projektben a 2012 óta futó szántóföldi on-farm kutatási programjaira (gabona, pelyvás gabona, szója on-farm hálózatok) alapozva vesz részt, és a projekt-tevékenységekbe a hazai biogazdákat is bevonja. Ennek keretében 2015-ben „A szántóföldi ökogazdálkodók legfontosabb aktuális kihívásai” címmel szakmai műhelynapot szerveztünk, ahol a biogazdák legjelentősebb termesztéstechnológiai nehézségeit gyűjtöttük össze, valamint megosztották egymás között sikeresen alkalmazható módszereiket is.

A projekt lehetőséget adott olyan innovatív kutatási módszerek kipróbálásához, mint a multispektrális távérzékelés vizsgálata, melynek keretében infrakamerával felszerelt mezőgazdasági drónok működését teszteltük az őszi búza tesztparcelláinkban. (Távérzékelés)

This project received funding from the European Union's Horizon 2020 Research and Innovation program under Grant Agreement n° 652654.

Related content and more articles in this category

2019. August 8.

Completed international projects
Soil protection - Best4Soil

Healthy soils will play an essential role in the future in European horticultural and arable crop cultivation.

Details
2019. August 8.

Completed international projects
Organic processing - ProOrg

Selecting the best processing methods

Details
2019. August 8.

Completed international projects
Solarvibes

Solarvibes is a project funded by the Horizon 2020 Framework Programme for Research and Innovation of the EU.

Details

Supporters

  
Website developed by

Biztos vagy benne?


Cancel Yes